Gurupúrnimá, nejdůležitější každoroční duchovní svátek, konaná  na oslavu guru tattvy a připomínající den moudrosti a světla, byla oslavována tisíci lidí na satsanzích v ášramech Jógy v denním životě po celém světě a v Indii za osobní přítomnosti višvaguru Mahéšvaránandy.

Jeho Svatost višvaguru svámí Mahéšvaránandadží podle starobylé tradice dával satsang a daršan ve Višva Díp gurukulu svámího Mahéšvaránandy ášramu – ÓM ášramu v Džadanu v okrese Pálí v Rádžasthánu v Indii.

Během dne měl Višvagurudží přednášky a přijímal bhakty na daršan (duchovní setkání se světcem). Přicházely stovky a stovky bhaktů, aby pobyli se svými gurudévem a získali v tento den požehnání Šrí Alakhpurídží siddha píth parampary, zpívali bhadžany a radovali se z oslavy a nesmírného štěstí, že mají v tomto životě takovéto božské vedení.

fejs2

fejs1

DSC05573a

DSC05550a

„Gurupúrnimá je dnem gurua, nejvyššího principu na světě. Božský princip guru tattvy odstraňuje temnotu a vše ozařuje. Je to oslava moudrosti a poznání. Měli byste na světě být jako plamen a kdokoli se s vámi setká by od vás měl dostat světlo. Nechte plynout řeku Lásky. Ať přijdete kamkoli, mělo by přijít i světlo a láska.“ Višvagurudží