Po Novém Zélandu a Fidži višvaguru Mahéšvaránanda  na svém světovém mírovém turné navštívil centra Jógy v denním životě v Austrálii.

Melbournští bhaktové a cvičenci Jógy v denním životě byli požehnáni a inspirováni na satsangu s višvaguruem Mahéšvaránadnou v sobotu 22. října 2016 v ášramu v Melbourne.

Višvaguru Mahéšvaránadna v sobotu 22. října 2016 v ášramu v Melbourne Višvaguru Mahéšvaránadna v sobotu 22. října 2016 v ášramu v Melbourne Višvaguru Mahéšvaránadna v sobotu 22. října 2016 v ášramu v Melbourne

Dojmy členů melbournské skupiny z tohoto krátkého, ale silného daršanu (setkání s učitelem):

"Je zajímavé, že i když jsme velmi různorodá skupina, z odlišných kulturních, náboženských a sociálních prostředí, všichni jsme silně toužili zažít něco, co není povrchní."

"Ocitli jsme se zde před někým, kdo vyzařoval klid a radost, kdo byl přítomen bez jakéhokoliv posuzování a ochoten předávat cokoliv, co jsme schopni přijmout. Tak přidáváme další kamínek do mozaiky našeho života a pokračujeme na této cestě  k uskutečnění naší úplnosti."

Satsang: Višvaguru Mahéšvaránadna v ášramu v Melbourne

Při tradičním způsobu výuky stylem vyprávění příběhů, seděli hledající poblíž Višvagurudžího, jenž vyprávěním veselých příběhů předával poselství naplněná pravdou. Zde jsou některé ze sdílených klenotů:

"Jóga není pouhým souborem cvičení, ale způsobem propojení těla a mysli a také spojením s naší dávnou minulostí. Někteří říkají, že jóga a ájurvéda jsou 5000 let staré. Historie jógy je však mnohem starší, pochází od počátku času."

"Prvním jógovým cvičením je kázeň. Jak popisuje mudrc Pataňdžali ve své první sútře - ATHA YOGANUSASANAM - jóga začíná kázní." Proto višvaguru Mahéšvaránanda zdůraznil: "Teď je ten čas! Neotálejte s jednáním do zítřka nebo na později. Pokud je pro vás něco důležité, tak to udělejte hned. Veďte disciplinovaný život - bez ohledu na to, jaké náboženství vyznáváte  nebo ke kterému Bohu se modlíte. Kázeň je to, co je zapotřebí k úspěchu v životě."

"AUM (Óm) – vědci objevili, že zvukovou vibrací našeho slunce je AUM. Rezonance této mantry je velmi mocná." Višvaguru Mahéšvaránanda doporučil, abychom to zažili ve své vlastní meditační praxi. Popsal též svět a život na Zemi z pohledu nekonečnosti vesmíru, a kolik je toho, o čem nevíme.

Seminář: Višvaguru Mahéšvaránadna v ášramu v Melbourne